www.boswachtersblog.nl/ Veluwe

Heb jij dat ook?

29 december 2016 Boswachter Jael Bergwerff in Veluwe
IJshaar

IJshaar, met vorst wordt het vocht in de tak als ijsharen naar buiten gedrukt.

Als je ‘s morgens naar je werk rijdt en onderweg even moet stoppen om te kijken naar de prachtige kleuren van de lucht bij de opkomende zon.

Dat je een extra dikke trui draagt en af toe in je handen blaast tegen de kou buiten.

Over de heide lopen en de nevels van de mist de horizon verbergt en de bomen met hun kale takken als donkere silhouetten afsteken. En dan toch.. de schaduw van een ree!

Een eekhoorntje zien die, opzoek naar zijn verborgen wintervoorraad, uit de boom klimt en door het wittige landschap rent. Straks slaapt hij weer verder.

Dat je een tak tegenkomt met lange witte haren van ijs; ijshaar

Dat je ademtocht een wolkje stoom geeft.

Als je de jonge dennen van dichtbij bekijkt je de ijskristallen op de naaldjes ziet blinken in het waterige zonnetje.

Kinderen  zien die het ijs testen door er voorzichtig op te lopen en er snel af gaan als het kraakt.

Spinnenwebben spotten als witte slingers in de struiken, door de ijskristallen zichtbaarder dan normaal.

Na een lange wandeling in een wereld met witte randjes, waarbij het kraakt onder je schoenen, lekker een kop chocomel drinken, met slagroom.

‘s Avonds het spookachtig roepen van de bosuil horen, het mannetje dat zijn territorium afbakent en het vrouwtje dat hem antwoord, het is paartijd.

Zie, voel, hoor, proef en ruik jij het ook?

 

Dat is de winter, geniet er van. Fijne jaarwisseling!

 

Ps en wil je mee opzoek naar de bosuil in het duistere bos? Meld je dan aan via onze website voor de avondexcursie in Januari.

Groet Jael Bergwerff

 

reageren

geef een reactie

  • Irma HuismanFotografie
    1 oktober 2017 om 16:05

    Mooi om te zien, ik heb deze ijsharen ook al vaker op de foto mogen zetten, alleen erg jammer dat deze foto niet echt scherp is.

  • lizette
    30 december 2016 om 11:04

    Mooie beschrijving van je belevenissen in het bos, Jael!
    Grottoes uit Doetinchem, waar de zon fel schijnt op een half bevroren vijver, met veel schetterlichtjes als gevolg.

  • luc scheepers
    29 december 2016 om 17:47

    Heel mooi verteld, en voor jou ook een fijne jaarwisseling

i

Mis geen enkel bericht van dit boswachtersblog